Een foldercover / jaarverslag voorbeeld..
Ontwerp een nieuw dynamisch logo en huisstijl voor bestaande fysiotherapie praktijk.
- Wedstrijd van: MCN
- Categorie: Logo & Huisstijl
- Status: Beëindigd
Datum start: 28-03-2013
Datum einde: 02-05-2013
Het begon allemaal met een idee...
Een korte, interactieve gids hielp hen hun ontwerpstijl te ontdekken en legde precies vast wat ze nodig hadden.
Brandsupply is een platform waar creatieve professionals en bedrijven samenwerken aan unieke projecten en ontwerpen.
Klanten die bijvoorbeeld een nieuw logo of een huisstijl zoeken, geven een beschrijving van hun wensen. Daarna kunnen ontwerpers via Brandsupply deelnemen aan het project door één of meerdere ontwerpen in te sturen. Uiteindelijk kiest de klant het ontwerp dat zij het beste vinden.
De kosten variëren per type project, van €169 voor een bedrijfs- of projectnaam tot €539 voor een volledige website. De klant bepaalt zelf hoeveel hij of zij voor het gehele project wil betalen.



Hierbij de creatieve uitwerking van de huisstijl, een overzichtelijk sterk uitgelijnd geheel, met veel creatieve elementen..

en een versie met het woordmerk ingesloten...

een alternatieve versie van mijn vorige concept, met een opvallend kleurspectrum...

een 2e concept, met de driehoek vorm verwerkt in het woordmerk...

Beste opdrachtgever,
Na een creatief proces en het bestuderen van jullie website, kwam ik tussen mijn schetsen piramide-vormen tegen. Een piramide (driehoek) is de meest krachtige vorm en heeft een positieve uitstraling door de naar boven wijzende vorm. Ik zag dat jullie het beeldmerk nu ook gebruiken en ik ben altijd voor een restylen van het huidige, om de herkenbaarheid die al opgebouwd is voort te zetten.
Bij dit concept legt de omliggende cirkel de nadruk op de driehoek, de cirkel bestaat uit drie delen, allemaal perfect in balans. Ik hoop jullie te kunnen inspireren met dit concept,
Met een vriendelijke groet,
Tjeerd van der Velde

Beste opdrachtgever,
Om u nog te proberen te overtuigen van mijn concept, heb ik de huisstijl verder uitgewerkt.
Ik hoop u te kunnen inspireren met mijn ontwerp,
Met een vriendelijke groet,
Tjeerd van der Velde

Toch weer terug naar mijn eerste versie, echter dit keer met een nieuwe uitstraling zonder icoon van een personage.
Graag uw bevindingen,
Met een vriendelijke groet,
Tjeerd van der Velde

en nog een abstracte dynamisch beeld-icoon versie..

Voorbeeld van de toepasbaarheid van het logo, zo kan de witte versie bijvoorbeeld dienen voor raambestickering etc.

Beste opdrachtgever,
Hierbij mijn nieuwe concept. Na me te verdiepen in fysiotherapie, kwam ik vaak rugklachten tegen, hierdoor werd ik geïnspireerd om een beeldicoon te ontwikkelen in de vorm van de menselijke wervelkolom, dat zowel abstract is, als herkenbaar is voor de client. Een logo dat goed toepasbaar is in eventueel andere kleurstelling en in het zwart/wit voor eventuele faxen of voor op een donkere ondergrond.
Ik hoop u te kunnen inspireren met mijn nieuwe concept.
Met een vriendelijke groet,
Tjeerd van der Velde
Beste Tjeerd,
Opnieuw bedankt voor uw inzending. Zoals aangegeven in de tender willen wij juist geen lichaamsdelen/figuren omdat de de indruk zou kunnen geven dat wij alleen hierin gespecialiseerd zijn. Mensen met schouderklachten zien een rug en denken niet op het juiste adres te zijn. Je abstracte weergave van een wervelkolom is, hoewel voor ons niet geschikt, erg goed.
Met vriendelijke groet,
MCN

Beste opdrachtgever,
Hierbij een nieuw voorstel. De visie achter dit ontwerp komt vanuit balans, en door een handeling resultaat te verkrijgen. Dit vertaald naar een dynamisch herkenbaar beeldmerk.
Ik hoop u te kunnen inspireren met dit concept,
Met een vriendelijke groet,
Tjeerd van der Velde
Beste heer van der Velde,
Balans is idd een zeer belangrijk begrip binnen de fysiotherapie en ons fysiotherapeutisch handelen. Ying-yang is daar het klassieke voorbeeld van. In dit ontwerp is de ying-yang vorm te duidelijk herkenbaar. Dit teken wordt veel in de alternatieve geneeskunde gebruikt. Wij staan juist bekend om het werken volgens de laatste wetenschappelijke ontwikkelingen. Het gebruik van de pijltjes zou kunnen duiden op vooruitgang en achteruitgang. Wij willen uitstralen dat je bij ons -samen met ons- aan je eigen vooruitgang zal werken. Het kleurverschil tussen fysio en therapie dat terugkomt in het beeldmerk is leuk gevonden.
Met vriendelijke groet,
MCN

Beste opdrachtgever,
Hierbij mijn deelname. Het beeldmerk bestaat uit een abstracte vorm die een flexibel dynamisch personage voorstelt. Door deze in een cirkel te gebruiken, ontstaat er een balans in het totaal beeld (denk aan yin-yang vorm). Verder duidelijk in typografie, zodat het totaalbeeld vertrouwen uitstraalt.
Natuurlijk zijn andere kleurstellingen, beeld etc naar wens aan te passen.
Ik hoop u te inspireren met mijn ontwerp,
Met een vriendelijke groet,
Tjeerd van der Velde
Beste heer Van der Velde,
Dank voor uw inzending. Als u als zoekterm fysiotherapie en logo op google invoert dan komt u veel lichaamsfiguren, dansend en springend tegen. Hoewel het logo ons zeer aanpreekt zijn wij op zoek naar iets wat zich op alle fronten onderscheid. Denkt u dat het mogelijk is om het logo zo aan te passen dat het wel dezelfde dynamiek uitstraalt zonder daarin een personage uit te beelden?
Wij kijken uit naar uw reactie.
Met vriendelijke groet,
Bas Wiebenga
Beste heer Wiebenga,
Bedankt voor uw positieve reactie, ik zal mijn uiterste best doen een nieuwe variant te ontwikkelen, die past binnen uw argumenten.
Met vriendelijke groet,
Tjeerd van der Velde