Blik op media

Datum start: 19-01-2010

Datum einde: 31-01-2010

Totaal budget: € 300.00
WINNAAR
Book cover
Niekdb

Het begon allemaal met een idee...

Een korte, interactieve gids hielp hen hun ontwerpstijl te ontdekken en legde precies vast wat ze nodig hadden.

Behoefte


Ik wil graag een logo en huisstijl. Dit ga ik gebruiken voor al mijn communicatie naar buiten toe.
Ik wil graag een logo waarin de gehele bedrijfsnaam zichtbaar is.
Verder vind ik het heel moeilijk aan te geven hoe ik zou willen dat het eruit ziet. Ik geef jullie de vrije hand.

Belangrijk: mijn doelgroep is NIET mensen met een verstandelijke beperking. WEL de mensen om hen heen.

Bedrijfsomschrijving


Blik op media ontwikkeld cursussen en workshops over mediawijsheid voor begeleiders van mensen met een verstandelijke beperking. Zo kunnen zij sneller inspelen op vragen en problemen rondom de media. Hierdoor verbetert de kwaliteit van zorg.

Blik op media doet ook onderzoek en ontwikkelt beleid op het het gebied van mediawijshed.

Onder mediawijsheid wordt hier met name het bewuste omgaan met de computer bedoeld. Het helpen bij het creëren van een goede beeldvorming door naar de juiste websites te verwijzen. Uit kunnen leggen wat beelden betekenen en hoe ze geconstrueerd worden. Ervoor zorgen dat mensen niet zomaar doorklikken en dan vast zitten aan abonnementen. Leren dat ze niet zomaar gegevens op het internet achter moeten laten. Omgaan met internetverslaving. Omgaan met kiezen van de juiste games. etc. etc.

Doelgroep


De doelgroep die ik wil bereiken zijn de mensen in de zorg. Dus de managers, begeleiders van mensen met een beperking. Maar ook koepelorganisaties zoals de vereniging gehandicaptenzorg nederland, belangenverenigingen.
De doelgroep is dus niet bijzonder stijf en zakelijk en ik ook niet. Maar we moeten wel samen zaken doen.

Kleuren, favoriete logo's, must haves


Geen foto's
Geen overdreven krullende letters
symboliek met de naam mag, hoeft niet (blik- conserve/blik-oog)

Designer: Niekdb Niekdb
logo_huisstijl-niekdb-0lU9luCW

NiekdbNiekdb

Een aantal voorstellen waarbij ik een ander lettertype heb gebruikt.
Deze letter past goed bij de vorm van de 'e', maar heeft zelfstandig ook genoeg herkenbaarheid.
Ook enkele kleurvariaties. (even een opmerking: hou er rekening mee dat fel groen en hard oranje op beeldscherm of kleurenprint er mooi mogen uitzien maar dat die kleuren in full-colour drukwerk hun kracht verliezen. Felgroen wordt vaak donkerder en fel oranje wordt altijd meer bruin/oranje. Ik heb daarom de kleuren alvast wat afgezwakt).

Heb je trouwens nagedacht op je 'Blik op Media' of 'blik op media' wilt schrijven? Beide versie heb ik onderaan in zwart toegevoegd zodat je voelt dat er een verschil in zit.

Deze wedstrijd is gesloten. Commentaar geven is niet meer mogelijk.
logo_huisstijl-niekdb-IzB6VJMO

NiekdbNiekdb

Ook een voorstel voor een visitekaartje en adressticker. Een bijzonderheid daarin zijn de afgeronde hoekjes, 'rijmt' mooi met het gekozen lettertype. Het briefpapier zal dat uit praktische overweging niet hebben.
Om geld te besparen heb ik ervoor gekozen geen enveloppen te bedrukken maar een adressticker te maken, die kan je plakken op zowel A5 enveloppen als grotere enveloppen en zelfs pakketten.
Het visitekaartje is ook anders dan je gewend bent. Wat is tegenwoordig relevant op een kaartje (zeker voor iemand die vooral met dig.media bezig is)? Om jezelf te profileren is het handig om je twitter en je linkedin erop te zetten. Daarnaast hoe jij te bereiken bent, dus je email en mobiele nummer.
Je adres is tegenwoordig minder relevant.

HesterHester

Gefeliciteerd, ziet er mooi uit allemaal!

Deze wedstrijd is gesloten. Commentaar geven is niet meer mogelijk.
logo_huisstijl-niekdb-sijd7wlU

NiekdbNiekdb

Zoals ik al aangaf, zijn er problemen bij het uploaden waardoor de plaatjes niet groot te zien zijn. Hierbij nogmaals een poging, in je favouriete kleurstelling fris groen met grijs. Lijnvoering van de muisdraad doorgetrokken in de letters. Helaas mag ik niet veel plaatjes meer uploaden (vanwege de storing zijn er een aantal afbeeldingen wel geteld maar niet te zien), dus ik zal het voorlopig hierbij moeten houden.

Deze wedstrijd is gesloten. Commentaar geven is niet meer mogelijk.
logo_huisstijl-niekdb-bTssurIm

NiekdbNiekdb

De 'e' in Media is een vereenvoudigde muis. Om dynamiek in het logo te brengen is het schuin gezet en ligt de muis als het ware een stukje over de rest van het woord Media. Het draadje van de muis zou later een eigen leven binnen de huisstijl kunnen krijgen, zoiets als vroeger gebeurde in de tekenfilmserie 'la linia'. Er zouden dus icoontjes, woorden of illustraties mee gemaakt kunnen worden, waarbij aan het eind van het draad steeds weer de herkenbare 'e' terugkomt.

blikopmediablikopmedia

NiekdbNiekdb

Als je variaties in kleur wilt zien (of evt. lettertype) laat het dan weten.

blikopmediablikopmedia

Ik vind dit logo erg mooi. Het idee van het draadje van de muis ook heel leuk. Graag wat variaties in kleur en wellicht een wat ronder lettertype. (zie ook de foto van het logo dat ik toegevoegd heb, het hoeft niet dat te zijn, maar dat vind ik mooi)

marknuyensmarknuyens

Mooi! ;-)

HesterHester

Mooi deze!

Deze wedstrijd is gesloten. Commentaar geven is niet meer mogelijk.
logo_huisstijl-niekdb-gugC4kKG

NiekdbNiekdb

Eigenlijk het minste ontwerp, maar toch om te laten zien dat het woord 'Blik' in de naam niet als een conserveblikje gezien moet worden. Visueel echter wel heel herkenbaar.

blikopmediablikopmedia

Hoewel je het zelf je mindere ontwerp noemt vind ik dit toch ook echt heel leuk. Kun je hier ook variëren met kleur en wellicht de letters op het blik zo plaatsen dat ze iets beter zichtbaar zijn. Nu balt de A van media er wel erg ver vanaf.

marknuyensmarknuyens

Haha, vier sterren? Kom op zeg.
Bewijst de deskundigheid van de opdrachtgever: 0

succes jongens.

Deze wedstrijd is gesloten. Commentaar geven is niet meer mogelijk.
logo_huisstijl-niekdb-ES7FnN4a

NiekdbNiekdb

Het logo moet een wat menselijk aspect in zich hebben. Dat heeft zich vertaalt in een gestyleerd gezicht. Het woord 'op' (het minst zeggende woord in de naam Blik op media) heb ik juist benadrukt door er een gezicht van te maken op een manier die ook verstandelijk gehandicapten snappen... 2 ogen en een neus / aangezicht. Ondanks de eenvoud, heeft het door de kleurcombinatie toch iets zakelijks. Een huisstijl is meer dan een logo, de eenvoudige vormentaal uit het gezicht, dus cirkels, lijntjes, vlakjes etc. leent zich uitstekend om hierop verder te 'borduren' en er een sterke, herkenbare stijl mee te creëeren.

Deze wedstrijd is gesloten. Commentaar geven is niet meer mogelijk.